November 27, 2015

Homework Help: algebra

Posted by please please help! on Monday, April 4, 2011 at 2:36pm.

brad wants to buy flowers for his friend with $21. The daises are $2 each and the roses are $3 dollars each.He buys 3 more daisies then roses. how much did the roses cost?

Answer this Question

First Name:
School Subject:

Related Questions

More Related Questions