Friday
August 22, 2014

Homework Help: algebra

Posted by cody on Wednesday, March 16, 2011 at 11:23am.

Rachael bought 12 pencils and 7 markers for $5.36, and later bought 8 pencils and 5 markers for $3.68. Find the cost of each pencil and marker.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

algebra - the cost of three markers and two pencils is 1.80 the cost of four ...
Math - How do you solve this question: The cost of 3 markers and 2 pencils is $1...
Math - Please help solve and explain it, thank you. 1. Juan, Steve and Gabriella...
Algebra1 - Sally bought some ordinary pencils and 4 times as many special ...
Math - Leo has 8 more markers than colored pencils. He has a total of 32 markers...
math - Juan, Steve, and Gabriella bought a total of 30 markers at an art store. ...
algebra - the cost of 3 makers and 2 pencils is $1.80. The cost of 4 markers and...
math - Pencils come in cartons of 24 boxes.A school bought 50 cartons of pencils...
MATH PLEASE HELP!!!!! - Carmen bought 3 box of pencils. Each box has the same ...
math - Nathan sells pencils in boxes of 10 and 12. Roy bought x boxes of 12 ...

Search
Members