Saturday
August 1, 2015

Homework Help: Algebra

Posted by joshua on Thursday, March 3, 2011 at 4:43pm.

If I buy 2 apples and 6 oranges, I will spend $5.60. However, if I buy 6 apples and 2 oranges, I will spend $4.80. How much does one orange cost? Write the answer like this example: 48cents.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members