Wednesday
May 6, 2015

Homework Help: Math

Posted by Sammy on Sunday, February 27, 2011 at 7:20pm.

Find the unit price and tell which is the better buy:

A 64 oz. bottle of juice costs $2.39, and a 20 oz. bottle costs &0.79. You can use a 20-cents-off-coupon if you buy four 20 oz. bottles or a 15-cents-off-coupon if you buy a 64 oz. bottle. Which is the better buy?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members