Post a New Question

math

posted by .

Bill purchased 4 pens for $3.32 including $.16 sales tax. FIND THE C
COST OF ONE PEN.


I need to write this in an equation. Then solve that's what the worksheet says.

  • math -

    3.32 - 0.16 = 3.16

    3.16 / 4 = ?

  • math -

    0.79 for one pen

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question