Monday
September 15, 2014

Homework Help: Math

Posted by Dan on Thursday, February 3, 2011 at 7:52pm.

Moira paid $4.50 for a movie and 2 bags of popcorn. All together she spent 6 dollars. What's the cost for a bag of popcorn?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Applied Calculus - In deciding whether o r not to setup a new manufacturing ...
math,help - how do i set this up...i need help in the set up... In deciding ...
math - Latoya has 3/4 of a bag of popcorn. If she eats half of the popcorn at a ...
math - latoya has 3/4 of a bag of popcorn. If she eats half of the popcorn at ...
Math - Latoya has 3/4 of a bag of popcorn. If she eats half of the popcorn at a ...
Algerba - THe senior class is raising money by selling popcorn amd soft drinks. ...
Math - How do you solve this: A 20-ounce bag of popcorn costs $2,80. If the unit...
math - a 20-ounce bag of popcorn costs $2.80. if the unit price stays the same, ...
math 7th - cheryl,rita and four of their friends go to a movie and share equally...
Math - cheryl, rita and four of their friends go to a movie and share equally a ...

Search
Members