Thursday
July 30, 2015

Homework Help: physics

Posted by andrea on Monday, January 24, 2011 at 12:43am.

B. You can get 28 oz of spicy pretzels for $4.40, or you can get 16 oz of regular pretzels for $2.30.

1. Which is a better deal? Explain your reasoning.

2. How much would 16 oz of the spicy pretzels cost, assuming the same price per ounce?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members