Monday
April 21, 2014

Homework Help: math

Posted by allen on Wednesday, January 12, 2011 at 7:02pm.

Earl cuts lawns in his neighborhood. He can cut 1 lawn in 45 minutes, and he gets paid $9.00 per lawn. What is his rate of pay per hour?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - eff cuts lawns for $20.00.next year, he will charge $4.00 more per lawn. ...
math - Break-Even Analysis and Cost Analysis: As a first-time homeowner, there ...
Math - A lawn service will fertilize a lawn at at a rate of 59cents per 100 ...
math 140 - Break-Even Analysis and Cost Analysis: As a first-time homeowner, ...
microeconomics problems - The GreenAcres mowing company wants to buy the new ...
math - You have just received advertisements from 2 companies in your area: ...
Math - Time and money are always significant. Look at this scenario. You can ...
Mathematics - You can either do your own yard work or you can pay someone to do ...
MATH - Time and money are always significant. Look at this scenario. You can ...
mat115 - A pack of 250 key blanks costs $23.50. What is the unit price? I know ...

Search
Members