Saturday
April 19, 2014

Homework Help: math

Posted by jill on Sunday, January 2, 2011 at 4:42pm.

Carmen and hannah bought lunch at the pizza shop. Carmen ordered two slices of pizza an three cans of juice. Hannah ordered three slices of pizza and two cans of juice. Carmens bill was $5.25 and hannahs bill was $6.00. What was the price of one slice of pizza? of one can of juice?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Sue and Joe both ordered a small pizza each. Sue ate 2.5 slices of her ...
algebra - jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza ...
Math - Jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza for a...
English Grammar - 1. He ordered three pizzas. 2. He ordered three pizzaes. 3. He...
Math - How do you solve this problem: Jack brought 3 slices of cheese pizza and ...
8th grade Math - Can you please check my answers? Wally ordered a pizza. He ...
4th grade - At one table, some of the students shared 3 pizzas. Each pizza was ...
MATH - FAYE BOUGHT 3 PIZZAS FOR LUNCH. EACH PIZZA HAS 10 SLICES IN IT. IF 90% OF...
Math - A large pizza from Gino's costs $24.60. Lorie and her friends cut the ...
Math - If you ordered two pizzas for dinner Friday. Date ate 3/4 of one pizza, ...

Search
Members