Monday
January 26, 2015

Homework Help: algebra

Posted by bijou on Tuesday, December 28, 2010 at 11:41am.

At a school store, 6 pencils sell for $.99. At this rate, what is the cost of 16?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - at the school store 6 pencils sell for $.99. at this rate what is the ...
math - At the store, 6 pencils sell for $.99. At this rate what is the cost of ...
2ND GRADE MATH - A store sells 2 boxes of 100 pencils and some single pencils. ...
math - a store sells y+3 boxes of pencils. each box has 5y-7 pencils. how many ...
math - Pencils come in cartons of 24 boxes.A school bought 50 cartons of pencils...
math - "A 12-pack of cinnamon scented pencils sells for $3.00 at a school ...
Math - In a store, pencils have one price and pens have another. 3 Pencils and 2...
Math - six pencils cost $1.32.At this rate,how much will 5 pencils cost?
math - The school store open on the first day of school with 30 notebooks and 18...
algebra - If pencils sell at 6 for 59 cents,how many pencils can be bought for...

Members