Thursday
March 30, 2017

Post a New Question

Posted by on .

At a school store, 6 pencils sell for $.99. At this rate, what is the cost of 16?

  • algebra - ,

    0.99 / 6 = $0.165 each

    16 * 0.165 = ?

  • algebra - ,

    1.65

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question