Monday
September 15, 2014

Homework Help: 8th grade algebra

Posted by haywood on Thursday, December 16, 2010 at 11:54pm.

write a function to describe each statment buying apples for $.89 a lb

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

8th Grade Algebra - For a graph of the equation y = x^2 + bx + c, the x-...
what can i compare middle school to? - what can i compare middle school to? (use...
ALGEBRA WRITE EQUATION - FOOD: each variety of apples cost $1.20/lb at a grocery...
math - Melons cost QR1.5 each and apples cost QR3.75 per kilogram. A man buys ...
math - chiang picked 12 apples.she gave 1/6 of the apples to each of her 5 ...
Algebra 1 8th grade - Can a graph that is in a complete circle possibly have a ...
8th grade - I cant Figure this out... Find each Unit Rate: Four pounds of apples...
8th grade math - A magazine for teenagers ask its readers to write in with ...
math - Pilar picked 12 apples. She gave 1/4 of the apples to Dwayne, 1/4 of the ...
Algebra! - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost...

Search
Members