Tuesday
March 28, 2017

Post a New Question

Posted by on .

If one apple and two pears cost $1.55 and two apples and two pears cost $2.30, how much does one apple cost?

  • Math - ,

    $2.30 - $1.55 = ?

  • Math - ,

    How do I know that is the price of the apple instead of the pear???

  • Math - ,

    OOOOkkay! Now I got it! The amount of pears stayed the same. Thanks!

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question