Thursday
April 24, 2014

Homework Help: math

Posted by cindy on Wednesday, December 1, 2010 at 4:24pm.

lonny has 15$ to buy some groceroies for his mom.milk costs $2.39,bread costs $1.29.eggs costs $0.79,and mayonnaise costs $2.49. if he buys one of each item, can he expect to get $10 in change?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

5th grade - lonny has $15 to buysome groceries for his mom .milkcosts $2.39,...
Law - •Provide a chart showing some of the basic costs of crime, including ...
Algebra 1 - jasper wants to join a video store, blockbuster offers $9.99 for one...
Math - Define variables and write a system of equations for this situation. ...
math - John was in charge of buying milk for a class of 32 students. Milk is ...
MATH -  Roberta Hernandez sells three items‐A, B, and C in her gift shop...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
Math - At one store, a pair of jeans costs $29 and a shirt costs $25. At another...
Finite!!! - 9. Roberta Hernandez sells three items‐A, B, and C in her gift...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: A 64 oz. bottle of ...

Search
Members