Wednesday
April 23, 2014

Homework Help: 6th grade math

Posted by marisol on Sunday, November 28, 2010 at 6:37pm.

if Mary buys oranges at 5 for 2 cents and sell them at 4 for 3 cents how many must she buy and sell to make a profit of 420 cents?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Carolyn and Kim are selling lemonade this summer. It costs 10 cents to ...
2nd grade Math - Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents...
Math - Carolyn and Kim are selling lemonade this summer. It costs 10 cents to ...
math - the 6th grade has 5 days to sell tickets to a talent show. The students ...
Math word problem(algebra) - Diana buys 20 apples at x cents each&40 oranges&...
algebra - how many pounds of cashew nuts that sell for 2.00 a pund should be ...
math - Suppose that Helen buys three items for 47 cents each, five items for 71 ...
8th grade math - i have two problems that i need to write an inequality for. a) ...
psy - Looking to increase the profits of his lemonade stand, Johann doubled the ...
math - Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for ...

Search
Members