Post a New Question

math

posted by on .

Suppose that Helen buys three items for 47 cents each, five items for 71 cents each, and two items for 1.21 each. What was the average cost of all the items she bought?

Would the answer be 74 cents?

  • math - ,

    Right.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question