Saturday
November 22, 2014

Homework Help: math

Posted by Lilly on Sunday, November 14, 2010 at 3:55pm.

At the store, 6 pencils sell for $.99. At this rate what is the cost of 16 pencils?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - at the school store 6 pencils sell for $.99. at this rate what is the ...
2ND GRADE MATH - A store sells 2 boxes of 100 pencils and some single pencils. ...
math - a store sells y+3 boxes of pencils. each box has 5y-7 pencils. how many ...
algebra - At a school store, 6 pencils sell for $.99. At this rate, what is the ...
Math - In a store, pencils have one price and pens have another. 3 Pencils and 2...
math - Pencils come in cartons of 24 boxes.A school bought 50 cartons of pencils...
MATH PLEASE HELP!!!!! - Carmen bought 3 box of pencils. Each box has the same ...
Math - six pencils cost $1.32.At this rate,how much will 5 pencils cost?
aig math - A bookshop had 60 boxes of pencils. Each box contained 85 pencils. ...
math - A bookshop had 60 boxes of pencils. Each box contained 85 pencils. Half ...

Search
Members