Friday
April 18, 2014

Homework Help: math 050

Posted by Anonymous on Thursday, November 11, 2010 at 10:58pm.

Apples cost $4 for 5lbs. How much will 40 lbs.of apples cost? (Set up a proportion and solve it)

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Help!Math.... - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples...
Algebra!! - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples ...
Algebra! - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost...
math - Melons cost QR1.5 each and apples cost QR3.75 per kilogram. A man buys ...
ALGEBRA WRITE EQUATION - FOOD: each variety of apples cost $1.20/lb at a grocery...
Algebra - A natural food store makes its own brand of trail mix out of dried ...
math - four apples and 2 ponkans cost 53.two apples and four ponkans cost 75.how...
Math - The Farmers Market sells apples by the bushel, and each bushel of apples ...
math - three apples and 2 ponkans cost P51. two apples and 3 ponkans cost P46.50...
aig math(please answer) - 4 kg of apples and 1 kg of berries cost $5.75 ...

Search
Members