Friday
July 3, 2015

Homework Help: math

Posted by Lilly on Friday, October 29, 2010 at 4:26am.

a 50 pound bag of glossy coat horse feed cost $23.50. A 25 pound bag cost $15.50. How much money per pound would you save by buying the bag with the lower unit price?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members