Wednesday
April 16, 2014

Homework Help: math

Posted by hayden on Tuesday, October 5, 2010 at 8:00pm.

box of chalk and 2 staplers cost $10.00. Three boxes of chalk and 2 staplers cost $18.00. How much is a box of chalk and a stapler?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - A box of chalk and 2 staplers cost $10. Three boxes of chalk and 2 ...
math - A box of chalk and 2 staplers cost $10. Three boxes of chalk and 2 ...
Math - A box of chalk and 2 staples cost $10. Three box of chalk and 2 staplers ...
math - chalk contains 3% of carbon,10%of calcium & 12%of oxygen.find the amount ...
Foreign languages - Can't you have the structure "have someone do something" in ...
MATH - HARRIET BOUGHT CHRISTMAS CARDS. SHE BOUGHT 1 BOX WITH 15 CARDS FOR $18.00...
chemistry - You want to measure the CaCo3 contents in chalk. To this end, you ...
geography - which of the following group of rocks can be easily dissolved in ...
Story problem help Damon - Stan bought 3 boxes of fruit loops and 2 boxes of kix...
math - The two cereal boxes shown have corresponding edges in a ratio of 2:3.If ...

Search
Members