Wednesday
March 29, 2017

Post a New Question

Posted by on .

I cant Figure this out...

Find each Unit Rate:

Four pounds of apples cost $1.96




and

Sal washed 5 cars in 50 mins

  • Arithmetic - ,

    Divide.

    1.96 divided by 4 = how much one pound of apples costs

    50 minutes divided by 5 = how much time (average) it takes to wash one car

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question