Friday
April 18, 2014

Homework Help: 8th grade

Posted by May on Monday, October 4, 2010 at 12:52am.

I cant Figure this out...

Find each Unit Rate:

Four pounds of apples cost $1.96




and

Sal washed 5 cars in 50 mins

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math help - You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the ...
6th grade math - If Jack takes 6 hours to wash 4 cars then at that rate how man ...
algebra - Four pears and two apples cost $1.96. Three apples and three pears ...
algebra - four pounds of a[[;es cpst $1.96 what i the unit rate
economics - Suppose the price of apples rises from $3.50 a pound to $4.00 and ...
math - How do you find the unit rate for this? The managerof Quality Dairy ...
business - Suppose the price of apples rises from $3.50 a pound to $4.00 and ...
math - a grocery store sells 6 pounds of apples for $4. how much will 8 pounds ...
Math - How do you create a word problem using unit rate? Please check the ...
Alegbra 1 - Mr. Jones got his car washed at super clean. The wash started at 1:...

Search
Members