Wednesday
October 1, 2014

Homework Help: 8th grade

Posted by May on Monday, October 4, 2010 at 12:52am.

I cant Figure this out...

Find each Unit Rate:

Four pounds of apples cost $1.96




and

Sal washed 5 cars in 50 mins

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

6th grade math - If Jack takes 6 hours to wash 4 cars then at that rate how man ...
Math help - You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the ...
math - a grocery store sells 6 pounds of apples for $4. how much will 8 pounds ...
math - How do you find the unit rate for this? The managerof Quality Dairy ...
HELP MATH !! - Melanie charges $4.50 per hour when she washes cars, plus $5.00 ...
math - A michigan orchard made 11,491lb of taffy apples with approximately 1lb ...
algebra - A Michigan orchard made 14,757lb of taffy apples wih aproximately 1 lb...
Physics - Here's the question again that I am trying to get help with because I ...
math - A Michigan orchard made 22,331 lb of taffy apples with approximately 1 lb...
business - Suppose the price of apples rises from $3.50 a pound to $4.00 and ...

Search
Members