Thursday
March 23, 2017

Post a New Question

Posted by on Thursday, September 30, 2010 at 8:20pm.

3 people each want a set of ....lets say rubber bands($4) also they want the rubber band life prolonging solution($2). Oh snap! How much will it cost each person? How much will it cost altogether? Prove your answer

  • math - , Thursday, September 30, 2010 at 8:26pm

    24 dollars,since theres three people you multiply 3x4 then 3x2.
    easssyyyyy.

  • math (correction) - , Friday, October 1, 2010 at 2:57pm

    If they each want a set and solution, it will cost each person $4 + $2 = $6. With 3 people, the total cost = $6 * 3 = $18

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question