Friday
May 22, 2015

Homework Help: algebra

Posted by lee on Tuesday, September 28, 2010 at 9:49pm.

rice are $2.00 per lbs. and sugar are $4.00 per lbs. I bougth a total of 10 pounds of both for $27.00 How many pounds of each did i get?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members