Saturday
April 19, 2014

Homework Help: 8th grade

Posted by rissa on Sunday, September 26, 2010 at 8:56pm.

what is the unit price of a 12 oz.bag of doritos on sale for 3.oo dollars

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

unit rate - the unit price of an item at a grocery store is a familiar example ...
8th grade math - A 20 ounce bag of popcorn costs $2.80 at the movie theater, if ...
Math - The quantity demanded each month of Russo Expresso Makers is 250 when the...
math - Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best ...
Question for math. - how do i solve this? When x number of units are sold, the ...
Calculus - The management of the Titan Tire Company has determined that the ...
Math (Algebra) - Arnau is running a luggage shop. A brand-new item priced at 30...
word problem - Leon bought a 10 speed bicyle on sale for 75% of oringinal price....
Math - A 6-pack of 4oz containers of yogaurt costs 2.99. what is the unit price ...
Calculus - The management of the Titan Tire Company has determined that the ...

Search
Members