Post a New Question

8th grade

posted by on .

what is the unit price of a 12 oz.bag of doritos on sale for 3.oo dollars

  • 8th grade - ,

    P = 3.00/12 oz = 0.25/oz.

  • 8th grade - ,

    $1 for every 4 oz 12/4

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question