Friday
April 18, 2014

Homework Help: math

Posted by maya on Thursday, September 9, 2010 at 6:17pm.

five 150ml cans of perfrct prt dog food $1.26. twelve 400ml cans of doggies love it for $7.38. ten 150ml cans of rover's chow for $2.60. six 400ml can of man's best forend for $3.94.

Which pet food should ms.jones buy? explain in as many differnt ways as possible??

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Please Help!! Math - A display of cans on a grocery shelf consists of 20 cans on...
math - An elementary school collected a total of 240 cans during a food drive. ...
grade 5 math - the grade 5 class decided to collect cans of food to donate to ...
math - If 3 "A" cans can hold 4 "B" cans and 3 "B" cans hold 5 "C" cans than how...
arithmetic - You have 798 cans in 19 rows. If the cans are placed so that each ...
geometry - Need help with a word problem - Carrie collected can food for a ...
math - 22. Your class hopes to collect at least 325 cans of food for the annual ...
maths - find a6 for an arithmetic sequence where a1=3x+1 and d=2x+6. 2.A display...
MATH - 22. Your class hopes to collect at least 325 cans of food for the annual ...
math - If Jenny built a triangle out of soup cans and there are 4 at the top row...

Search
Members