Friday
April 18, 2014

Homework Help: algebra

Posted by Anonymous on Monday, June 14, 2010 at 5:19pm.

jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza for a total cost of $12.50. grace bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of mushroom pizza for a total cost of $8.50. whay is the cost of one slice of mushroom pizza?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - How do you solve this problem: Jack brought 3 slices of cheese pizza and ...
Math - Jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza for a...
4th grade - At one table, some of the students shared 3 pizzas. Each pizza was ...
Math - Five friends ate 12-slice pizza. Julie ate twice as many slices as Rich...
Math - A large pizza from Gino's costs $24.60. Lorie and her friends cut the ...
11th grade Algebra 2 - A large pizza from Papa's Pizzeria has a diameter of 18 ...
math - Chris eats 3 slices of a pizza that is cut into 8 equal slices. What ...
Math - A pizza was cut into 6 slices. Ben ate 1/3 of the pizza. How many slices ...
Math - A pizza was cut into 6 slices. Ben ate 1/3 of the pizza. How many slices ...
Math - A pizza was cut into 6 slices. Ben ate 1/3 of the pizza. How many slices ...

Search
Members