Wednesday
April 23, 2014

Homework Help: math!

Posted by Sara! on Monday, May 31, 2010 at 6:53pm.

1. which is the better buy?

a. 6 for #3.49
b. 7 for #3.55
c. 8 for #3.99
d. 9 for #4.20

i got letter D

2. the price of a leather jacket is #375.25. if the sales tax rate is .25%, what is the final price of the jacket(including tax)?
____________________

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Find the unit price and tell which is the better buy: Buy one 10 pack of ...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: A 64 oz. bottle of ...
Math - Can you just help me? So, if something is $99.99, and it is 55% off, ...
Programming - Create a program that determine the shipping cost for an order ...
Programming Logic - Create a program that determine the shipping cost for an ...
programming (using raptor) - Create a program that determine the shipping cost ...
Programming Languages- NEED HELP!! - Create a program that determine the ...
Programming Languages (Computer Logic and Design) - Create a program that ...
Programing using Raptor ( Computer Logic) - Create a program that determine the ...
Programming Languages (Computer Logic and Design) - Create a program that ...

Search
Members