Friday
December 19, 2014

Homework Help: math

Posted by Anonymous on Monday, April 12, 2010 at 11:22pm.

At a local grocery store, lemons are 52 cents each and limes are 21 cents each. How many lemons and limes can you buy for exactly $3.75?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - The table shows the number of lemons needed to make different numbers of ...
Math - Mr.Zhao sells lemons Lemons 1 for $1 or 12 for $6 Joseph wants to buy 27 ...
math - Alex bought lemons that were priced at 2 lemons for 18. What was the ...
2nd grade Math - Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents...
math - at a local grocery store, the bananas they receive are transported ...
math - The cost price of 400 lemons is equal to the selling price of 320 lemons...
maths - A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles ...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
Maths algebra - Wilma went to the local market and bought 3 lemons and 5 oranges...
6th grade math - if Mary buys oranges at 5 for 2 cents and sell them at 4 for 3 ...

Search
Members