Saturday
April 19, 2014

Homework Help: math

Posted by john on Sunday, April 4, 2010 at 11:36pm.

Find the best buy on Shampoo:

4oz for 1.16
7 oz for 1.52
15 oz for 3.39

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
Math - Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz). A) 1 lb for $6.09 B) 10 oz ...
MLK high school - Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz). A) 1 lb for $6....
Math 115 18 - Find the best buy for tomato juice: (a) 8 oz. for $0.37 (b) 1 pt ...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: A 64 oz. bottle of ...
math - Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best ...
Math - I need to convert recipes. got the basis of it.. 32portions,4oz, 1 gallon...
statistics - sing the proper average, find the average number of grams of fat ...
Math - Find the best buy on pasta sauce a. 45 oz for $1.59 b. 1qt 16oz for $1.99...
Math - My face is red, I'm not a yooungster) but would someone help me to get ...

Search
Members