Post a New Question

basic math

posted by on .

If 3 pounds (lb) of apples cost 90¢, what will 10 lb cost?

  • basic math - ,

    90 / 3 = 30 cents per pound.

    0.3 * 10 = ?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question