Friday
November 21, 2014

Homework Help: basic math

Posted by latoya on Sunday, April 4, 2010 at 11:02pm.

If 3 pounds (lb) of apples cost 90, what will 10 lb cost?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Pre-Calc - The number of pounds of apples a cannery can produce and the ...
math - a grocery store sells 6 pounds of apples for $4. how much will 8 pounds ...
Help!Math.... - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples...
math - Melons cost QR1.5 each and apples cost QR3.75 per kilogram. A man buys ...
Math - If 3 pounds of apples cost $0.90, how much will 10 pounds cost? $3.00 You...
Algebra!! - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples ...
navy college - If 1 5/8 pounds of apples cost 78 cents, how much does 1 pound ...
math 050 - Apples cost $4 for 5lbs. How much will 40 lbs.of apples cost? (Set up...
math - If 9 apples plus 4 pears cost $2.6 and if 4 pears pluse 9 apples cost $1....
Algebra! - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost...

Search
Members