Friday
May 22, 2015

Homework Help: 5th grade

Posted by Rae on Thursday, March 25, 2010 at 9:05am.

Describe how proportions could be used to compare two products: If a 24-ounce can of pears sells for 1.90 and a 32 ounce can sells for $2.65, which one is the better buy?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members