Post a New Question

math

posted by on .

it costs mr kringle $10 to make 100 gaint pretzels for his bakery. if he sell his pretzels for .25 each, how much profit will he make after selling all 100 pretzels?

  • math - ,

    100 * 0.25 = ?

    Subtract 10 from the above answer.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question