Wednesday
April 23, 2014

Homework Help: math

Posted by candance on Tuesday, March 16, 2010 at 12:00am.

Which has the lower unit price? Soap.
brand A:$1.34 for 3 bars. brand B:$1.44 for 4 bars.
i think it is b.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - Four brands of soap are available in a local store. Compute the unit ...
Math - 74. Four brands of soap are available in a local store. Compute the unit ...
Math - Brand A grape juice sells at one pint for $1.65 and Brand B sells at 14 ...
math help1answer - 4. Which of the following has the lowest unit price? Brand A...
math - one more Brand A: 6 ounce can for $1.20 Brand B: 7 ounce can for $1....
marketing - what are the pricing issues in the product category? for the brand ...
Math - 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. ...
Math - if 6 bars of soap cost $2.70, how much would 10 bars of soap cost?
science - please tell me if you agree with the following: Which Brand of popcorn...
3rd grade - 1) Kevin is making yogurt bars for a picnic. He has 6 rows of yogurt...

Search
Members