Post a New Question

math

posted by on .

The recycling center pays 25 cents per kg for aluminum cans. If her school recycles 2070 cans each day, how much money will Elsie earn each day by recycling?

  • math - ,

    How much does each can weigh?

    Why would Elsie earn money from her school's recycling program?

    Isn't there missing information here?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question