Monday
April 21, 2014

Homework Help: math HELP SOON!

Posted by sierra (6th grade) on Tuesday, March 2, 2010 at 4:12pm.

Write each ratio as a unit rate.

6 eggs for 4 people.

"Please help, it is very confusing to me."

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

6th grade math - write each rate as a unit rate. Q: 6 eggs for 3 people
math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
Math - The directions are: Write each ratio as a unit rate. What is a unit rate...
math - write the unit rate as a ratio.then find the equal ratio
Math - Antoine paid $7.47 for 3 pounds of grapes. Write the cost of the grapes ...
Math - At the beggining of the day some small eggs and some large eggs were on ...
mathh (unit rate) - please explain how to write the unit rate as a fraction ...
math - Unit rate 6 eggs in 7 days?
Math - Write each ratio as a fraction in simplest form. 5baseballs to ...
math rate - 15 chapters in 5 days - I already know the unit rate is 3 - I have ...

Search
Members