Monday
September 1, 2014

Homework Help: middle school math

Posted by Kael on Friday, February 26, 2010 at 12:52am.

the friendly cleaners charged Laura $14.75 for 3 dresses and 2 blouses drycleane. The following week she pid $15.50 to have 4 dresss and 1 blouse drycleaned. What i the unit price per blouse, and unit price per dress?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Counting/ Probability - I dont understand this problem at all, all help is ...
Counting and probability - I have no idea on how to do this, please help! Maya ...
Math - Janet has a pink blouse, a red blouse and a white blouse. She has a pink ...
math - a business lady leaves her laundry every Monday, then picks it up the ...
Math - Janet has a pink blouse, a red blouse and a white blouse. She has a pink...
math - Laura is a salesperson in a retail store and earns $65 per week plus 10% ...
math - Heidi has a brown pair and a gray paper of slacks a brown blouse, yellow ...
language - When you are interviewed, be relaxed and friendly. Write a thank-you ...
math - ) The circle graph below gives the inventory of the women's department of...
math - together two designers have to make 31 dresses in a month. janet has to ...

Search
Members