Thursday
July 24, 2014

Homework Help: 6th Grade Math

Posted by Melea on Wednesday, February 24, 2010 at 6:26pm.

Sara purchased a 24 oz tube of toothpaste for $6.95. What did she pay per ounce




WORK THIS OUT THANKS

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

arithmetic sequences - a tube containing 3 ounces of toothpaste is being used at...
6th Grade Math - Sara is 1/4 the age of her father. Sara's father is 60. How ...
algebra - a jeweler purchased 5 oz of a gold alloy and 20 oz of a silver alloy ...
math - An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents ...
6th Grade Math - 8w-11=45 Please work this out for me Thanks.
math - A) which is the better value a 12 ounce jar of honey for $2.25 or an 18 ...
math - A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same ...
5th grade math - At a supermarket, pineapple juice sells at $1 per pint (16 ...
Algebra 1 - In 2000, the internatonal price of gold was $270 per ounce, and the ...
3rd grade math - sara is making birthday cards. she takes 1 hour to make 5 cards...

Search
Members