Monday
May 4, 2015

Homework Help: math

Posted by pam on Thursday, February 11, 2010 at 11:18pm.

whats the unit rate:
882 yd in 9 secs

A grocery store sells four different jars of peanut butter. Determine which is the best buy, based on the cost per unit.
14 ounces for $1.44 20 ounces for $1.88
30 ounces for $3.48 38 ounces for $4.10

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members