Sunday
November 23, 2014

Homework Help: mathematics

Posted by AT on Thursday, February 4, 2010 at 10:24am.

Jim paid $3.99 for a 14-ounce bag of cookies. What was the
unit cost per pound?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

consumer math - Jim paid $3.99 for a 14-ounce bag of cookies. What was the unit ...
consumer math - Guy paid $3.59 for a 10-ounce bag of cookies. What was the unit...
math - a 50 pound bag of glossy coat horse feed cost $23.50. A 25 pound bag cost...
Economics - Jim buys only milk and cookies. a. In year 1, Jim earns $100, milk ...
Math - A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What...
math - Find three brands of a grocery item that you purchase and figure the ...
math - An 11 ounce bag of chips costs $1.99 what is the cost per ounce rounded ...
Math - How do you solve this: A 20-ounce bag of popcorn costs $2,80. If the unit...
math - a 20-ounce bag of popcorn costs $2.80. if the unit price stays the same, ...
math - A) which is the better value a 12 ounce jar of honey for $2.25 or an 18 ...

Search
Members