Wednesday
August 27, 2014

Homework Help: algebra

Posted by Anonymous on Monday, February 1, 2010 at 9:01pm.

I need help with this problem:Two records and three tapes cost $31. Three records and two tapes cost $29. Find the cost of each record and tape.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

algebra - two records and three tapes cost $31.three records and two tapes cost...
Algerbra - Help please show steps to solve. Two records and three tapes cost $31...
math - two records and three tapes cost $31.three records and two tapes cost $29...
algebra 1 - Two records and three tapes cost $31. Three records and two tapes ...
Math - When you join Sally's Video Club, there is no rental charge for the first...
math - Joan has one more than 3 times as many cassette tapes as Paul has. ...
Math - There are 40 students. THere are 6 who only like tape , 10 who like both ...
Algebra!! - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples ...
Help!Math.... - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples...
math - Daniel needs to purchase 5.6 meters of tape for a project. If each roll ...

Search
Members