Wednesday
April 23, 2014

Homework Help: 8TH GRADE MATH

Posted by maribeth on Sunday, January 24, 2010 at 8:43pm.

thank you so much, ms sue!

may i ask another question?

If 6 oz cost 3.25
20 oz cost 5.59
36 cost 6.59

how much would 12oz, 26 oz, 48 oz cost?

Thank you so much!
maribeth

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

8th grade - hi, if 20 oz of fish cost 4.59, how much would 6, 12, and 36 oz cost...
math - the cost of 6oz. of chicken is $2.00. how much would it cost for 1.5lbs. ...
math - Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best ...
algebra - a jeweler purchased 5 oz of a gold alloy and 20 oz of a silver alloy ...
Math - A box of cereal cost $3.59 for 30 oz. Find the unit rate.
physics - B. You can get 28 oz of spicy pretzels for $4.40, or you can get 16 oz...
math - Spaghetti cost 99 cent a poud. A jar of sauce cost $2.59 and bread is 2 ...
Math - My face is red, I'm not a yooungster) but would someone help me to get ...
math - 3 h 20 min 4 h 25 min + 5 h 35 min=13 hrs 20 min 9 lb 15 oz - 5 lb 8 oz=...
math - 3 h 20 min 4 h 25 min + 5 h 35 min=13 hrs 20 min 9 lb 15 oz - 5 lb 8 oz=4...

Search
Members