Post a New Question

8th grade

posted by .

hi,

if 20 oz of fish cost 4.59, how much would 6, 12, and 36 oz cost?

how would i plot this on graph paper?

thank you!

maribeth

  • 8th grade -

    $4.59 / 20 = $0.2295 or $0.23 per ounce.

    Multiply 0.23 by 6, 12, and 36.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question