Sunday
December 21, 2014

Homework Help: Math

Posted by Trinity on Friday, January 22, 2010 at 6:55pm.

Find unit rate!
I know the answer but how am I suppose show my work to show that it is a unit rate?
Question: Five buses leave on a field trip. There are about 45 students per bus. About how many students are on the 5 buses?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
math helpp - 8. Convert the scale to a unit rate. Show your work. Interpret the ...
unit rate - the unit price of an item at a grocery store is a familiar example ...
math rate - 15 chapters in 5 days - I already know the unit rate is 3 - I have ...
Math(Unit Rate) - If 20 units= 10kg whats the unit rate? http://www.eduplace.com...
Math - How do I expres a rate as a unit rate Usually it is rate/unit said as "...
math - how do you8 find unit rate divide quantity by time. For instance, one ...
math UNIT RATE - an 8 ounce can of tomatoes costs $1.14. an 12 12 once can costs...
math - HELP?! Unit rate for 54 hotdogs for 18 people? Show work so I can ...
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work

Search
Members