Thursday
August 28, 2014

Homework Help: Unit rates

Posted by Bob on Sunday, December 13, 2009 at 6:28pm.

Explain how you can use a unit rate to compare what store is a better buy.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
algebra1 - Lisa wants to purchase calculators. At one store, she can buy a set ...
unit rate - the unit price of an item at a grocery store is a familiar example ...
Math.. check answer please - Describe a simple process for using rates and unit ...
math - Explain how you can use unit rates to find the "better deal" of 2 or more...
MATH - NORALIE USES 22 GAL OF GAS TO GO 682 MILES. WHAT ARE THE 2 UNIT RATES SHE...
math - whats the unit rate: 882 yd in 9 secs A grocery store sells four ...
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
ratios....unit rates - what is the unit rate of 120 b lbs/ $15

Search
Members