November 30, 2015

Homework Help: math 156

Posted by Rmz on Wednesday, December 9, 2009 at 3:33pm.

a 6 pack of 4 oz. containers of yogurtc cost $3.60. what is the unit price in cents per ounce. round to the nearst penny.

are they .90 cents each?

Answer this Question

First Name:
School Subject:

Related Questions

More Related Questions