Tuesday
March 3, 2015

Homework Help: math

Posted by Sarah on Friday, November 13, 2009 at 11:09am.

An Orchard made 14,757 lb of taffy apples with approximately 1 lb of taffy mixture for each 67.1 pounds of apples. To the nearest tenth of a pound. how many pounds of apples and how many pounds of taffy were used

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - A michigan orchard made 11,491lb of taffy apples with approximately 1lb ...
math - A Michigan orchard made 22,331 lb of taffy apples with approximately 1 lb...
algebra - A Michigan orchard made 14,757lb of taffy apples wih aproximately 1 lb...
business - Suppose the price of apples rises from $3.50 a pound to $4.00 and ...
economics - Suppose the price of apples rises from $3.50 a pound to $4.00 and ...
Economics - The question is, what is the for Math formula to show rather the ...
math - Q1.The zoo uses 10 pounds of apples each day. How many pounds of apples ...
Algebra - How many pounds of apples costing .64 per pound must be added to 30 ...
Algebra 1 please help answer - A store has apples on sale for$3.00 for 2 pounds...
math - Suzanne bought 50 apples at the apple orchard. She bought 4 times as many...

Members