Post a New Question

Math

posted by .

Which is the better buy: 5 lb of sugar for $4.75 or 20 lb of sugar for $19.92?

  • Math -

    Divide cost for each by lbs. and compare.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question