Wednesday
March 29, 2017

Post a New Question

Posted by on .

Which would be the better buy, a gallon of milk for $3.25 or a 3-liter container of milk for $3?
Explain your reasoning.

  • math - ,

    Isn't 1 US gallon = 3.97 litres?

    so find the unit price of each.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question