Sunday
April 19, 2015

Homework Help: Math 116

Posted by Janeen on Wednesday, October 28, 2009 at 2:45pm.

How do you write an inequality for this problem. You have a budget of $2.500.00 and you want to buy 30 tons of rock for $60.00 per ton. You also want to plant trees for $84.00 per tree. Write an inequality that illustrates this problem and solve the problem.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members