Wednesday
July 23, 2014

Homework Help: MATH

Posted by kRISTIN on Saturday, October 3, 2009 at 7:43am.

WRITE A PROPORTIAN THAT IS EQUIVALENT TO THE STATMENT : IF 3 GALLONS OF GASOLINE COST $5.37, THEN 8 GALLONS WILL COST $ 14.32.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - Write a proportion that is equivalent to the statement: If 3 gallons of ...
math - Write a proportion that is equivalent to the statement: If 3 gallons of ...
math - Write a proportion that is equivalent to the statement: If 3 gallons of ...
math - Write a proportion that is equivalent to the statement: If 3 gallons of ...
math - if 8 gallons of gasoline cost 11.20 how much would 10 gallons cost
math - While on his way to school, Norman saw that the cost of gasoline was $2....
math - Suppose that you learn, prior to your trip to British Columbia, that ...
math - Suppose that you learn, prior to your trip to British Columbia, that ...
Math/Management - FuelMotion is an oil company that owns two oil processing ...
Math - Write an algebraic expression to represent the cost of m gallons of ...

Search
Members