Post a New Question

MATH

posted by on .

Find each rate

1. 240 pounds of fertilizer/6 lawns
A~ 40?

2. Which is the better buy: 5 lb of sugar for $4.75 or 20 lb of sugar for $19.92? A~the 5 lb bag at 0.95 cents?

  • MATH - ,

    1. Correct

    2. Correct

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question